shabby chic sklep kancelaria adwokacka poznań zakład stolarski kraków fotel biurowy kubełkowy klub warszawa centrum marketing internetowy

Ronald Reagan

Ronald Reagan – urodził się  6 lutego 1911 w Tampico, zmarł 5 czerwca 2004 w Bel Air. Znany jest nie tylko jako polityk, ale i aktor. Możemy znać go z takich filmów jak: “Dark Victory”, “This Is the Army”, “Prisoner of War”. Podczas wojny  angażował się w produkcję filmów propagandowych. Po wojnie powrócił do Hollywood, gdzie zajął się nie tylko aktorstwem, ale i działalnością na rzecz związku filmowców. Jego działalność polityczna zakończyła się po zakończeniu kariery aktorskiej. Początkowo został gubernatorem stanu Kalifornia. W 1981 został zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jego polityka kierowała się w stronę ograniczenia wydatków budżetu federalnego, zmniejszeniu wydatków socjalnych, redukcji podatków. Reagan zasłynął również swoją antyradziecką polityką. W 1982 roku, po wprowadzeniu stanu wojennego w PRL nałożył spore sankcje na ZSRR i wypowiedział jej wojnę gospodarczą. W tej sytuacji rozpoczęto wyścig zbrojeń i wzmożone prace nad rozwojem technologii wojskowej. ZSRR szybko utknęło w tyle, gdyż dysponowało dużo mniejszym budżetem niż USA.

Cytaty:

„Nigdy w życiu nie myślałem o sprawowaniu urzędu publicznego i wciąż nie bardzo wiem, jak to wszystko się wydarzyło. W moim własnym mniemaniu byłem jedynie obywatelem, reprezentującym innych obywateli przeciwko instytucjom rządowym. Zwracałem się zawsze do ludzi, a nie do polityków.”

 

„Zapytajcie proszę mieszkańców Łotwy, Litwy i Estonii, zapytajcie proszę Polaków, Czechów, Słowaków, Węgrów, Bułgarów, Rumunów i Wschodnich Niemców. Zapytajcie mieszkańców tych krajów, jak to jest żyć w świecie, w którym Związek Sowiecki jest Numerem Jeden. Nie chciałbym mieszkać w takim świecie i myślę, że wy również nie.”

Script logo
Design marcinkaczmar.pl